Зберігання зброї

   Громадянин, який бажає отримати ліцензію на придбання будь-якої зброї, зобов'язаний забезпечити умови його зберігання згідно з інструкцією. Після того, як дільничний перевірить підготовлене місце зберігання зброї, він складає рапорт і відправляє його в Відділ ліцензійно-дозвільної роботи. Наявність цього документа є обов'язковою умовою для отримання ліцензії на придбання та зберігання зброї. І хоча для різних типів зброї умови зберігання дещо різняться, зводяться вони до того, що Вам потрібно збройовий сейф або шафу, тому як зберігати зброю у звичайному шафі або під ліжком ніхто не дозволить. Більш того, збройовий сейф потрібен не стільки для того, щоб продемонструвати його наявність дільничному, скільки для власної безпеки та безпеки сім'ї. Адже саме власник зброї, будь вона вогнепальною або травматичною, цілком і повністю приймає на себе відповідальність за кожен постріл, зроблений з цієї зброї. Навіть у тому випадку, якщо на спусковий гачок натискає інша людина. Якщо ваше рушницю, що зберігається «в дуже таємному місці», вкраде невідомий зловмисник, а потім з нього кого-небудь ранять або вб'ють - відповідальність за подію вам доведеться розділити з абсолютно невідомою вам людиною. Але бувають випадки, коли навіть вся суворість закону не може спокутувати провини перед самим собою: якщо зброю виявить, до прикладу, ваша дитина, і це призведе до трагедії.
   Таким чином, економити на безпеці зберігання зброї не варто, а тим більше не потрібно вишукувати можливість обійти вимоги закону щодо наявності збройового сейфа (шафи) при отриманні ліцензії. Взятий у знайомих «на прокат» на пару днів сейф - показати дільничному для рапорту - у відповідальний момент не зможе зберегти вашу зброю, а це насправді дуже важливо. Звичайно, якщо підходити формально до вимог закону, то зберігати зброю можна навіть в дерев'яних ящиках, оббитих залізом. Але чи потрібно уподібнюватися Плюшкіну, коли в продажі є щонайширший асортимент збройових шаф і сейфів, і в повній відповідності зі своєю назвою та призначенням забезпечують безпечне зберігання зброї? Крім того, у спеціальних збройових сейфах найчастіше конструктивно передбачено кріплення до стіни. Хоча ця вимога і не міститься в затвердженій урядовою постановою інструкції, в ОЛРР вимагають прикріплювати сейфи до стіни як мінімум на 3 болта.
   Ми теж настійно рекомендуємо виконати цю нескладну операцію, потрібну в першу чергу не контролерам з ОЛРР, а вам. Крім того, фахівці вважають, що сейф не варто ставити на відкритому просторі, а по можливості маскувати його, закріпивши, наприклад, до стіни за полицями з одягом всередині вбудованої шафи. Відкрито стоїть сейф, безсумнівно, приверне зловмисників, які проникли у вашу квартиру, а ось замаскований вони можуть навіть не помітити.
   Як ми вже згадували, у продажу наявен широкий асортимент збройових сейфів, призначених для зберігання різного типу і кількості стовбурів зброї. Вартісної діапазон не менш широкий, ніж асортимент, і підібрати модель на будь-який смак і гаманець не складе проблеми. Характеристики моделей, призначених для зберігання зброї одного типу найчастіше дуже близькі, а тому в оглядовій статті розповідати про кожну з них окремо безглуздо. Вірний вибір вам прямо на місці допоможуть зробити кваліфіковані фахівці-консультанти, які підкажуть, яка з моделей оптимально вам підійде, враховуючи ваші фінансові можливості, тип зброї і додаткові індивідуальні запити.